Honda Civic1,8 i-VTEC Sport Tourer aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2014 |
| Kilometertal | 93.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 15,2 km/l |
| CO2 udledning | 151 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.320 kr. / år |
| Ydelse | 142 hk/174 nm |
| Acceleration | 11,2 sek. |
| Tophastighed | 205 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Perlemorshvid |
Beskrivelse
automatgear, ratgearskifte, fartpilot, 2 zone klima, aftageligt træk, servicebog, tidligere undervognsbehandlet, 500/1000 kg på krogen, 17" alufælge, bakkamera, trafikkamera, regnsensor, blindvinkelsassistent, vognbaneassistent, dæktryksmåler, fjernb. centrallås, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, 4x el-ruder, el-klapbare sidespejle, kørecomputer, Honda Macic Seats, dellæderindtræk, højdejust. førersæde, sædevarme, armlæn, kopholder, splitbagsæde, bagagerumsdækken, læderrat, multifunktionsrat, touch skærm m/ cd/radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, aux tilslutning, automatisk lys, lygtevasker, led kørelys, tågelygter, 6 airbags, esp, automatisk nødbremsesystem, automatisk nødbremsesystem, isofix, tagræling, ikke ryger, Bemærk fint stemplet servicebog samt 3x undervognsbehandling
Kære kunde, undgå at køre forgæves venligst kontakt os på tlf. 26 21 30 20
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 299.100 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.388 kg |
| Bredde | 177 cm |
| Længde | 454 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 442 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 2 zone klima | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| 6 airbags | Isofix |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aftageligt træk | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
|---|---|
| Anhængertræk, aftagl. | LED Kørelys |
| Antispin | Lygtevasker |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Ratbetjent gearskifte |
| Automatisk nødbremsesystem | Ratgearskifte |
| AUX tilslutning | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, dellæder |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Bakspejl m. nedbl. | Splitbagsæde |
| Blindvinkelassistent | Tågelygter |
| CD/radio | Tagræling |
| Dæktryksmåler | Trafikkamera |
| Dellæderindtræk | Udv. temp. måler |
| El-klapbare sidespejle | USB A tilslutning |
| ESP / ESC | USB tilslutning |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |