Ford S-MAX2,5 HEV Titanium CVT 7prs 5d
Kontantpris
317.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2022 |
| Kilometertal | 83.000 km |
| Drivmiddel | Hybrid (Benzin + El) |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 18,9 km/l |
| Rækkevidde | - |
| Batterikapacitet | 1,1 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | - |
| CO2 udledning | 147 g/km |
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/- |
| Acceleration | 9,8 sek. |
| Tophastighed | 185 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | 1.510 kg |
| Farve | Hvid |
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 471.374 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | 285 liter |
| Vægt | 1.947 kg |
| Bredde | 192 cm |
| Længde | 480 cm |
|---|---|
| Højde | 168 cm |
| Lasteevne | 598 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.510 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatgear |
|---|