Ford S-MAX2,0 Titanium 7prs 5d
Kontantpris
35.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2009 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2009 |
| Kilometertal | 307.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 12,3 km/l |
| CO2 udledning | 184 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 6.800 kr. / år |
| Ydelse | 145 hk/190 nm |
| Acceleration | 10,9 sek. |
| Tophastighed | 197 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.100 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Ford S-Max 2,0i BENZIN 7-personers, med god plads til 7 voksne. Nysynet og nyserviceret. 307.000 km ved ÉN ejer! Manuel gear og benzin er den mest driftssikre drivlinie i S-Max. Aircondition, el-ruder, anhængertræk, sædevarme, multifunktionsrat, fartpilot, 2 nøgler med fjernbetjening, 18” alu med nye helårsdæk. Kører godt. Med nr. plader. Tlf 40166099
, 7 personers, 3 individuelle sæder i bag, højdejust. førersæde, bagagerumsdækken, læderrat, digitalt cockpit, kørecomputer, multifunktionsrat, 18" alufælge, helårshjul, el-sidespejle, træk, mørktonede ruder i bag, aircondition, fuldaut. klima, sædevarme, el-ruder
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.655 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 477 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 685 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.100 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 8 |
| Tankkapacitet | 70 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 3 individuelle sæder i bag | Helårshjul |
| 7 personers | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Aircondition | Læderrat |
| Alufælge | Mørktonede ruder i bag |
| Bagagerumsdækken | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| El-ruder | Tonede ruder |
| El-sidespejle | Træk |