Ford S-MAX2,0 TDCi 140 Trend aut. 5d
Kontantpris
49.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2012 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2011 |
| Kilometertal | 257.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 16,7 km/l |
| CO2 udledning | 12 g/km |
| Euronorm | 5 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 7.080 kr. / år |
| Ydelse | 140 hk/320 nm |
| Acceleration | 10,9 sek. |
| Tophastighed | 193 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
nysynet 01.08.2025, 7personers, fin anhængervægt 1800/750 KG
i forbindelse med syn nye forbremser, caliber, skiver & klodser, næste nye dæk 90% mønster,
super velpasset, bilen har partikelfilter (bykørsel ingen problemer)
en bil er kan bruges til mange formål, og til en god pris.
bilen sælges for kunde dvs. Lavpristilbud (se betilngelser foto nr. 4.)
bilen er en trendmodel
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 487.351 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.588 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 477 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 917 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 70 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 3 individuelle sæder i bag | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| 7 personers | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Alufælge | Mørktonede ruder i bag |
| Antispin | Parkeringssensor (bag) |
| Automatgear | Tonede ruder |
|---|---|
| ESP / ESC | Træk |
| Fartpilot |