Ford S-MAX2,0 EcoBlue Titanium aut. 7prs 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2019 |
| Kilometertal | 172.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,8 km/l |
| CO2 udledning | 139 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.640 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/370 nm |
| Acceleration | 10,8 sek. |
| Tophastighed | 196 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 2.000 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Bilen står ikke på adressen til daglig - ring for fremvisning
Kontakt os på:
📞 +45 96 39 16 16
📧 info@kautok.dk
________________________________________
Fremhævet udstyr 📝
- Automatgear
- Bluetooth
- Digital instrumentering
- El-foldbare spejle
- Adaptiv fartpilot
- Multifunktionsrat
________________________________________
Fordele ved at handle hos Kinnerup Autokommission 🟠
Lav pris 💰
Vi sælger i kommission, og derfor er priserne ofte lavere end hos traditionelle bilforhandlere.
Attraktiv finansiering 💳
Vi tilbyder finansiering gennem Santander Bank, både med og uden udbetaling.
Tryghed med ejerskifteforsikring 🛡️
Mulighed for Autoconcept Ejerskifteforsikring, som kan dække uventede reparationsomkostninger helt op til kilometertælleren siger: 300.000 km.
Vi tager gerne din bil i bytte 🔄
Hurtig vurdering og fair pris.
Levering 🚛
Levering i hele Jylland for kun 1.495,-
Levering på Fyn & Sjælland for kun 1.995,-
🎥 Videofremvisning muligt
Hvis du ikke har mulighed for at komme og bese bilen, kan vi lave en videofremvisning for dig!
________________________________________
Bemærk ⚠️
Der tages forbehold for taste - og beskrivelsesfejl i annoncen.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | 630 liter |
| Vægt | 1.905 kg |
| Bredde | 192 cm |
| Længde | 480 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 650 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Tankkapacitet | 70 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Læderrat |
|---|---|
| 2 zone klima | LED baglygter |
| 4x el-ruder | LED Kørelys |
| ABS-bremser | Mørktonede ruder i bag |
| Adaptiv fartpilot | Multifunktionsrat |
| Airbags | Navigation |
| Aircondition | Nøglefri adgang |
|---|---|
| Alufælge | Nøglefri tænding |
| Antispin | Parkeringssensor (bag) |
| Aut. nedbl. bakspejl | Parkeringssensor (for) |
| Automatgear | Ratbetjent gearskifte |
| Bakspejl m. nedbl. | Ratgearskifte |
| CD/radio | Regnsensor |
| Centrallås | Sædebetræk, stof |
| DAB radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| Digitalt cockpit | Stemmebetjening |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Svingbart træk (manuelt) |
| Fartpilot | Tågelygter |
| Fjernb. centrallås | Tonede ruder |
| Håndfrit til mobil | Udv. temp. måler |
| Højdejust. førersæde | USB A tilslutning |
| Isofix | USB tilslutning |
| Klimaanlæg, 2-zonet | Varme i forrude |
| Kørecomputer | Vognbaneassistent |