Ford Mustang5,0 V8 GT Convertible aut. 2d
Kontantpris(Uden afgift)
249.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2018 |
| Kilometertal | 61.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 7,8 km/l |
| CO2 udledning | 350 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 15.100 kr. / år |
| Ydelse | 421 hk/524 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | - |
| Farve | - |
Beskrivelse
Pris kr. 249.900+moms ex afgift.
Leasing:
Udbetaling kr. 36.000+moms
Mdr. ydelse kr. 4.110+moms
12 mdr.
Restværdi kr. 225.000+moms ex afgift
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 766.018 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | 332 liter |
| Vægt | 1.792 kg |
| Bredde | 192 cm |
| Længde | 478 cm |
|---|---|
| Højde | 138 cm |
| Lasteevne | - |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 8 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 5 |
| Tankkapacitet | 61 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatgear |
|---|