Ford Mustang Mach-E91 Premium Extended Range AWD 5d
Kontantpris
279.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2023 |
| Kilometertal | 58.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 550 km |
| Batterikapacitet | 98,0 kWh |
| Energiforbrug | 188 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 150 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 351 hk/565 nm |
| Acceleration | 5,8 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
✔️ Aftageligt anhængertræk
✔️ B&O lyd-system
✔️ Adaptiv fartpilot
✔️ 360° kamera
✔️ el indst. førersæde m. memory,
digitalt cockpit, multifunktionsrat, læderrat, kunstlæderindtræk, el indst. førersæde m. memory, mørk loftbeklædning, 19" alufælge, el-klapbare sidespejle, fuld led forlygter, mørktonede ruder i bag, aftageligt træk, 2 zone klima, varme i rat, adaptiv fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, el betjent bagklap, frunk, trådløs mobilopladning, navigation, apple carplay, android auto, 360° kamera, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), skiltegenkendelse, træthedsregistrering, intelligent hastighedsassistent, blindvinkelsassistent, auto hold, automatisk nødbremsesystem, vognbaneassistent, isofix, airbag
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 546.455 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 483 liter |
| Vægt | 2.257 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 471 cm |
|---|---|
| Højde | 160 cm |
| Lasteevne | 433 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatgear |
|---|