Ford Mustang Mach-E88 Extended Range 5d
Kontantpris
259.999 kr.Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2024 |
| Kilometertal | 40.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 600 km |
| Batterikapacitet | 88,0 kWh |
| Energiforbrug | 173 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 294 hk/415 nm |
| Acceleration | 7,0 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Gulmetal |
Beskrivelse
automatgear, adaptiv fartpilot, apple carplay, android auto, 18" alufælge, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), bakkamera, varme i rat, sædevarme, navigation, 2 zone klima, vognbaneassistent, stemmebetjening, fjernlysassistent, fuld led forlygter, kørecomputer, digitalt cockpit, multifunktionsrat, læderrat, kunstlæderindtræk, højdejust. forsæder, splitbagsæde, el-sidespejle, led baglygter, nøglefri adgang, 4x el-ruder, trådløs mobilopladning, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, regnsensor
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 497.965 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 483 liter |
| Vægt | 2.160 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 471 cm |
|---|---|
| Højde | 160 cm |
| Lasteevne | 445 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Kunstlæderindtræk |
|---|---|
| 2 zone klima | Læderrat |
| 4x el-ruder | LED baglygter |
| ABS-bremser | Multifunktionsrat |
| Adaptiv fartpilot | Musikstreaming via bluetooth |
| Alufælge | Navigation |
| Android auto | Nøglefri adgang |
|---|---|
| Apple carplay | Parkeringssensor (bag) |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| El-sidespejle | Splitbagsæde |
| Fjernlysassistent | Stemmebetjening |
| Fuld LED forlygter | Trådløs mobilopladning |
| Højdejust. forsæde | USB C tilslutning |
| Klimaanlæg, 2-zonet | Varme i rat |
| Kørecomputer | Vognbaneassistent |
| Kunstlæder |