Ford Mustang Mach-E88 Extended Range 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2022 |
| Kilometertal | 59.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 610 km |
| Batterikapacitet | 88,0 kWh |
| Energiforbrug | 165 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 294 hk/415 nm |
| Acceleration | 7,0 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
GRØN POWER % %
FINANSIERINGS KAMPAGNE 💰
MED OG UDEN UDBETALING ⭐️
ÅBENT ALLE UGENS HVERDAGE 10-17
LØRDAG OG SØNDAG 11-16
TLF.📞 65951010
VI ER ALTID KLAR TIL EN BILHANDEL SÅ
TRÆF OS UDEN FOR BUTIKKENS ÅBNINGSTID INDTIL KL. 22 PÅ
TLF.📞 60870408
✅ MASSER AF PLADS TIL FAMILIEN
✅ EKTREM LANG RÆKKEVIDDE PÅ HELE 610 KM WLTP
✅GODT UDSTYRET
digitalt cockpit, bagagerumsdækken, kørecomputer, læderrat, kunstlæderindtræk, højdejust. forsæder, el indst. forsæder, splitbagsæde, 18" alufælge, glastag, el-sidespejle, el-sidespejle m/varme, el-klapbare sidespejle, fuld led forlygter, led kørelys, led baglygter, mørktonede ruder i bag, automatgear, fuldaut. klima, 2 zone klima, fartpilot, adaptiv fartpilot, sædevarme, 4x el-ruder, el betjent bagklap, navigation, håndfrit til mobil, apple carplay, android auto, musikstreaming via bluetooth, 6 airbags, automatisk nødbremsesystem, vognbaneassistent, isofix, skiltegenkendelse, dæktryksmåler, videoovervågning, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), bakkamera, 360° kamera, fjernlysassistent, trådløs mobilopladning, træthedsregistrering, justerbar lændestøtte, blindvinkelsassistent
Din nye bil fra Det Fynske Bilhus har altid fået et mekanisk tjek af bremser, bære arme, m.m. og leveres med reklamation i henhold til Købeloven.
Du kan ydermere til købe:
+ ekstra garanti.
+ vinterhjul
+ undervognsbehandling
Til markedets bedste priser
På gensyn til en god handel
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 489.206 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 483 liter |
| Vægt | 2.160 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 471 cm |
|---|---|
| Højde | 160 cm |
| Lasteevne | 445 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 2 zone klima | Håndfrit til mobil |
| 360° kamera | Højdejust. forsæde |
| 4x el-ruder | Isofix |
| 6 airbags | Justerbar lændestøtte |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Adaptiv fartpilot | Kørecomputer |
|---|---|
| Alufælge | Kunstlæder |
| Android auto | Kunstlæderindtræk |
| Apple carplay | Læderrat |
| Auto. nødbremse | LED baglygter |
| Automatgear | LED Kørelys |
| Automatisk nødbremsesystem | Mørktonede ruder i bag |
| Bagagerumsdækken | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakkamera | Navigation |
| Blindvinkelassistent | Panoramatag |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (bag) |
| Digitalt cockpit | Parkeringssensor (for) |
| El betjent bagklap | Sædevarme |
| El indst. forsæder | Skiltegenkendelse |
| El-klapbare sidespejle | Splitbagsæde |
| El-sidespejle | Tonede ruder |
| El-sidespejle m. varme | Trådløs mobilopladning |
| Elsæder | Træthedsregistrering |
| Fartpilot | Videoovervågning |
| Fjernlysassistent | Vognbaneassistent |
| Fuld LED forlygter |