Ford Mustang Mach-E88 Extended Range 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2021 |
| Kilometertal | 65.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 610 km |
| Batterikapacitet | 99,0 kWh |
| Energiforbrug | 165 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 150 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 294 hk/415 nm |
| Acceleration | 7,0 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
✨ Ægte EL-Pony med plads, design & lækre praktiske detaljer ✨
➾ Eksteriør - Iconic Silver Metallic
➾ Interiør - Sort Kunstlæder “Black Onyx ActiveX”
❄️ Klar til den kolde sæson - Bilen er monteret med vintergodkendte helårsdæk! ❄️
Bilen har MULIGHED for eftermonteret, anhængertræk og kan trække op til 750kg!
🚙 Elbilsspecifikationer 🚙
➾ 88kWh batteri (netto)
➾ Baghjulstræk
➾ 610km WLTP rækkevidde
➾ 294HK
➾ 11 kW AC hjemme-opladning (Ca. 8 timer)
➾ 10-80% Lynladning Ca. 46 min. (107kW DC peak output)
✔️ Udstyr i hovedtræk ✔️
➾ B&O Lydanlæg
➾ 360-Kamera
➾ Adaptiv Fartpilot
➾ Apple CarPlay & Android Auto
➾ El-indstilbart førersæde
➾ El-spejle med varme
➾ El-Bagklap
➾ Frunk med vanddræn
📞 Kontakt os for attraktivt tilbud på finansiering og forsikring
♻️ Vi tager din brugte bil i bytte
🛡️ Udvidet garanti tilbydes via Fragus
🔗 nellemann.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 435.719 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 483 liter |
| Vægt | 2.160 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 471 cm |
|---|---|
| Højde | 160 cm |
| Lasteevne | 445 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | El indst. førersæde |
|---|---|
| 2 zone klima | El-klapbare sidespejle m. varme |
| 360° kamera | El-sidespejle m. varme |
| ABS-bremser | Elsæder |
| Adaptiv fartpilot | Fjernb. centrallås |
| Alufælge | Frunk |
| Android auto | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| Apple carplay | Højdejust. førersæde |
| Aut. nedbl. bakspejl | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakspejl m. nedbl. | Navigation |
| Centrallås | Parkeringssensor |
| DAB+ Radio | Parkeringssensor (for) |
| Digitalt cockpit | Regnsensor |
| El betjent bagklap |