Ford Mondeo2,0 TDCi 140 Collection stc. 5d
Kontantpris
34.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2013 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2012 |
| Kilometertal | 307.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,4 km/l |
| CO2 udledning | 130 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.960 kr. / år |
| Ydelse | 140 hk/320 nm |
| Acceleration | 9,8 sek. |
| Tophastighed | 205 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
DENNE BIL SKAL SES OG PRØVES STÅR SUPER FLOT LANG NORMAL STAND , læderrat, multifunktionsrat, bagagerumsdækken, stofindtræk, splitbagsæde, tågelygter, træk, tagræling, centrallås, fartpilot, fjernb. centrallås, el-ruder, cd/radio, antispin, isofix, esp, airbag, udv. temp. måler FRISK NYSYNET 26-03-2026 fuldaut. klima, el-sidespejle, 8 airbags, alufælge
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 439.903 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.475 kg |
| Bredde | 189 cm |
| Længde | 484 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 800 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 70 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 8 airbags | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Airbags | Isofix |
| Alufælge | Læderrat |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
| CD/radio | Splitbagsæde |
|---|---|
| Centrallås | Stofindtræk |
| El-ruder | Tågelygter |
| El-sidespejle | Tagræling |
| ESP / ESC | Træk |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |