Ford Mondeo2,0 TDCi 130 Ghia 5d
Kontantpris(Engros/CVR)
50.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2007 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2007 |
| Kilometertal | 97.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 16,9 km/l |
| CO2 udledning | 157 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 7.080 kr. / år |
| Ydelse | 130 hk/320 nm |
| Acceleration | 10,9 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Lysblåmetal |
Beskrivelse
Sælges udelukkende til CVR nummer uden reklamationsret, BEMÆRK kun kørt 97000 km, 2 zone klima, fartpilot, varme i forrude, sædevarme, fjernb. centrallås, regnsensor, el-sidespejle m/varme, 16" alufælge, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), lygtevasker, kørecomputer, bagagerumsdækken, læderrat, multifunktionsrat, højdejust. forsæder, splitbagsæde, tågelygter, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, 4x el-ruder, isofix, airbag, esp, stofindtræk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 394.624 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.480 kg |
| Bredde | 189 cm |
| Længde | 478 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 795 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 70 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| 2 zone klima | Kørecomputer |
| 4x el-ruder | Læderrat |
| ABS-bremser | Lygtevasker |
| Airbags | Multifunktionsrat |
| Alufælge | Parkeringssensor (bag) |
| Antispin | Parkeringssensor (for) |
|---|---|
| Aut. nedbl. bakspejl | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| El-sidespejle m. varme | Splitbagsæde |
| ESP / ESC | Stofindtræk |
| Fartpilot | Tågelygter |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Højdejust. forsæde | Varme i forrude |
| Isofix |