Ford Mondeo2,0 TDCi 115 Titanium 5d
Kontantpris
26.999 kr.Detaljer
| Modelår | 2009 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2009 |
| Kilometertal | 294.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 16,9 km/l |
| CO2 udledning | 157 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 7.080 kr. / år |
| Ydelse | 115 hk/300 nm |
| Acceleration | 11,2 sek. |
| Tophastighed | 192 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
digitalt cockpit, dobbelt bagagerumsbund, læderrat, stofindtræk, højdejust. forsæder, alufælge, vinterhjul, el-klapbare sidespejle m/varme, træk, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, fjernb. centrallås, fartpilot, varme i forrude, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, dab+ radio, alarm, regnsensor, isofix, lygtevasker, airbag, antispin, esp, kørecomputer
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 397.499 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.448 kg |
| Bredde | 189 cm |
| Længde | 478 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 722 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 70 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 4x el-ruder | Højdejust. forsæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Airbags | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aircondition | Kørecomputer |
| Alarm | Læderrat |
| Alufælge | Lygtevasker |
|---|---|
| Antispin | Regnsensor |
| DAB+ Radio | Sædebetræk, stof |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| Dobbelt bagagerumsbund | Stofindtræk |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træk |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | Varme i forrude |
| Fjernb. centrallås | Vinterhjul |