Ford Kuga2,5 PHEV Vignale CVT 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2020 |
| Kilometertal | 82.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 83,3 km/l |
| Rækkevidde | (NEDC) 56 km |
| Batterikapacitet | 14,4 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 158 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 26 g/km |
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 1.140 kr. / år |
| Ydelse | 225 hk/- |
| Acceleration | 9,2 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Netop ankommet! Flot og veludstyret 1 ejers Ford Kuga Vignale.
Highlights:
- Panorama glastag
- Aftageligt anhængertræk
- Adaptiv fartpilot
- Head-up display
- Elsæder m. memory
- Elektrisk bagklap
- Blindvinkelassistent
- B&O Premium Lydsystem
- Apple CarPlay og Android Auto
- Bakkamera og frontkamera
- Parkeringssensor for og bag
- Nøglefri start og døre
Vinterhjul på flotte sorte alufælge kan tilkøbes for 8000 kr.
✅ Finansiering med og uden udbetaling
✅ Vi tager gerne din nuværende bil i bytte
✅ Gør ligesom mange andre af vores kunder - få en attraktiv serviceaftale til bilen, der matcher dine ønsker og behov!
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Vi har høj kundetilfredshed på Trustpilot
Salgsafdeling har åben:
Alle hverdage mellem 09:00 - 17:30
Lørdag: 11:00 - 16:00
Søndag: 11:00 - 16:00
Kontakt os Tlf. 96 26 24 68
herning@bn.dk
Adresse:
Silkeborgvej 110
7400 Herning
✅ Chat med os på bn.dk
Ford, Renault, Polestar og Volvo i Herning - Danmarks (måske) flotteste bilhus!
Hos Bjarne Nielsen Herning står mere end 50 kompetente medarbejdere klar til at yde deres bedste, så også du bliver lige så tilfreds, som de mange andre kunder, der også handler hos Bjarne Nielsen. Vi er klar til at hjælpe dig videre, hvad enten det handler om køb, salg eller servicering af bil!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 326.009 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 411 liter |
| Vægt | 1.751 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 461 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 569 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Elsæder |
|---|---|
| 2 zone klima | ESP / ESC |
| 4x el-ruder | Fartpilot |
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
| Adaptiv fartpilot | Fjernlysassistent |
| Aftageligt træk | Fod betjent bagklap |
| Airbags | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alarm | Håndfrit til mobil |
| Alufælge | Head-up display |
| Android auto | Højdejust. førersæde |
| Anhængertræk, aftagl. | Isofix |
| Antispin | Klimaanlæg, 2-zonet |
| App integration | Kunstlæder |
| Apple carplay | Kunstlæderindtræk |
| Aut. nedbl. bakspejl | Kurvelys |
| Auto hold | Læderrat |
| Auto. nødbremse | Mørktonede ruder i bag |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødbremsesystem | Navigation |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri adgang |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Bakspejl m. nedbl. | Panoramatag |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (bag) |
| CD/radio | Parkeringssensor (for) |
| Centrallås | Regnsensor |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Digitalt cockpit | Skiltegenkendelse |
| Dobbelt bagagerumsbund | Tågelygter |
| El betjent bagklap | Tonede ruder |
| El indst. førersæde | Trådløs mobilopladning |
| El indst. førersæde m. memory | Træk |
| El indst. forsæder | Udv. temp. måler |
| El komfortsæder | USB A tilslutning |
| El-justerbar lændestøtte | USB C tilslutning |
| El-klapbare sidespejle | USB tilslutning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Varme i bagsæde |
| El-ruder | Varme i forrude |
| El-sidespejle | Varme i rat |
| El-sidespejle m. varme |