Ford Kuga2,5 PHEV Vignale CVT 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2023 |
| Kilometertal | 42.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 100,0 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 66 km |
| Batterikapacitet | 9,5 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 146 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 22 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 225 hk/- |
| Acceleration | 9,2 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
BEMK. VIGNALE MODEL. TOP UDSTYRET., kørecomputer, dobbelt bagagerumsbund, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, læderindtræk, el indst. førersæde m. memory, splitbagsæde, 19" alufælge, vinterhjul, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, bi-xenon, fuld led forlygter, led kørelys, kurvelys, adaptive forlygter, matrix led forlygter, laser forlygter, mørktonede ruder i bag, xenonlys, træk, varme i rat, 3 zone klima, nøglefri adgang, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, adaptiv fartpilot med kø-assistent, varme i forrude, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, udv. temp. måler, varme i bagsæde, automatisk start/stop, 4x el-ruder, el betjent bagklap, elektrisk parkeringsbremse, headup display, integreret ladekabel, navigation, håndfrit til mobil, apple carplay, android auto, dab+ radio, usb-a tilslutning, aux tilslutning, usb-c tilslutning, regnsensor, automatisk parkeringssystem, semi-automatisk parkeringssystem, 360° kamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, førerovervågning med advarsel, træthedsregistrering, isofix, fjernlysassistent, automatisk lys, intelligent hastighedsassistent, 9 airbags, antispin, vognbaneassistent, esp, blindvinkelsassistent, automatisk nødbremsesystem, automatisk nødassistent, auto hold. SOMMER HJUL OG VINTER HJUL MEDFØLGER. ER SOM NY.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 411.634 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 411 liter |
| Vægt | 1.751 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 461 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 569 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 3 zone klima | Head-up display |
| 360° kamera | Integreret ladekabel |
| 4x el-ruder | Intelligent hastighedsassistent |
| 9 airbags | Isofix |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Adaptiv fartpilot | Kørecomputer |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Kurvelys |
| Adaptive forlygter | Læderindtræk |
| Alufælge | Læderrat |
| Android auto | Laser forlygter |
| Antispin | LED Kørelys |
| Apple carplay | Matrix LED forlygter |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørktonede ruder i bag |
| Auto hold | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Auto. parkering | Nøglefri adgang |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødassistent | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk nødbremsesystem | Regnsensor |
| Automatisk parkeringssystem | Sædebetræk, læder |
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
| AUX tilslutning | Semi-automatisk parkeringssystem |
| Bagagerumsdækken | Skiltegenkendelse |
| Bakspejl m. nedbl. | Splitbagsæde |
| Bi-xenon | Tågelygter |
| Blindvinkelassistent | Tonede ruder |
| DAB+ Radio | Træk |
| Dæktryksmåler | Træthedsregistrering |
| Digitalt cockpit | Udv. temp. måler |
| Dobbelt bagagerumsbund | USB A tilslutning |
| El betjent bagklap | USB C tilslutning |
| El indst. førersæde m. memory | USB tilslutning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Varme i bagsæde |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i forrude |
| ESP / ESC | Varme i rat |
| Fjernb. centrallås | Vinterhjul |
| Fjernlysassistent | Vognbaneassistent |
| Førerovervågning med advarsel | Xenonlygter |
| Fuld LED forlygter |