Ford Kuga2,5 PHEV Titanium X CVT 5d
Detaljer
| ModelĂĄr | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2020 |
| Kilometertal | 82.593 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 83,3 km/l |
| Rækkevidde | (NEDC) 56 km |
| Batterikapacitet | 14,4 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 158 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 26 g/km |
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 1.140 kr. / ĂĄr |
| Ydelse | 225 hk/- |
| Acceleration | 9,2 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
💡 SÆRLIGT UDSTYR PÅ DENNE BIL 🚗
âś… Soltag
âś… Android Auto, Apple CarPlay (USB)
✅ Varme i forsæder/bagsæder + rat m varme
âś… Bakkamera m. sensor for/bag
âś… Adaptiv fartpilot
✅ B&o Anlæg
âś… Elektrisk bagklap
âś… Varme i forruden + el foldbare spejle m. varme
đź’ˇ ANDERSEN BILER TILBYDER đź’ˇ
✔️ Attraktiv finansiering med eller uden udbetaling
✔️ Bilforsikring med fordelagtige vilkår også til nystartet bilister
✔️ Udvidet Bilgaranti kan tilkøbes
✔️ Stort udvalg af ekstraudstyr, feks. SUVO-undervognsbehandling, vinterhjul osv.
✔️ Nem vurdering af din brugte bil - vi tager meget gerne din nuværende bil i bytte – ønsker du en forhåndsvurdering, så send os et 3-4 billeder og km. stand, samt. reg. Nummer og kort beskrivelse af bilen.
đź’ˇ PRISEN ER INKLUSIV LEVERINGSOMKOSTNINGER! đź’ˇ
🕒 Åbent alle hverdage fra 9:00-17:30 og søndag kl. 11.00 – 16.00 🕒
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 292.010 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 411 liter |
| Vægt | 1.751 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 461 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 569 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | ESP / ESC |
|---|---|
| 2 zone klima | Fartpilot |
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallĂĄs |
| 6 personers | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | HĂĄndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Internet |
|---|---|
| Aircondition | Isofix |
| Alarm | Justerbar lændestøtte |
| Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Android auto | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
| Apple carplay | Mørktonede ruder i bag |
| Auto hold | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Bagagerumsdækken | Panoramatag |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (for) |
| CentrallĂĄs | Regnsensor |
| DAB radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| Delkunstlæderindtræk | Tagræling |
| Digitalt cockpit | Tonede ruder |
| El betjent bagklap | Træk |
| El indst. førersæde | Træthedsregistrering |
| El-justerbar lændestøtte | Udv. temp. måler |
| El-klapbare sidespejle | USB A tilslutning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | USB tilslutning |
| El-ruder | Varme i bagsæde |
| El-sidespejle | Varme i forrude |
| El-sidespejle m. varme | Varme i rat |
| El-soltag | Vognbaneassistent |
| Elsæder |