Ford Kuga2,5 PHEV Titanium X CVT 5d
Detaljer
| ModelĂĄr | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2023 |
| Kilometertal | 57.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 100,0 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 64 km |
| Batterikapacitet | 14,4 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 148 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 22 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / ĂĄr |
| Ydelse | 225 hk/- |
| Acceleration | 9,2 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | BlĂĄmetal |
Beskrivelse
🔥 Aldeles velholdt Ford Kuga PHEV – Titanium X – B&O – El sæder – Aftageligt træk
Aldeles velholdt Ford Kuga Plug-in Hybrid, alle service overholdt. Her får du en yderst velkørende og rummelig SUV med højt udstyrsniveau og lav ejerafgift.
-
Highlights / Udstyr
El-sæder begge sider – opvarmet rat – B&O lyd – navigation – digital cockpit – Apple CarPlay / Android Auto – nøglefri adgang & start – elektrisk bagklap – 2-zoners klimaanlæg – sædevarme for & bag – parkeringssensor for/bag – bakkamera – automatisk parkering – LED forlygter m. automatisk op-/nedblænding – el-foldbare sidespejle – tonede ruder – 17” alufælge – Lane Assist – Blindvinkelassistent (BLIS) – aftageligt anhængertræk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 371.807 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 411 liter |
| Vægt | 1.751 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 461 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 569 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatgear |
|---|