Ford Kuga2,5 PHEV Titanium X CVT 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2023 |
| Kilometertal | 44.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 100,0 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 65 km |
| Batterikapacitet | 8,3 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 146 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 22 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 225 hk/- |
| Acceleration | 9,2 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
Super fin og velholdt Ford Kuga PHEV Titanium X fra 07/2023.
- Vinter- og sommerhjul på alufælge
- Fuld serviceret og velholdt
- Undervognsbehandlet
- Chrome Blue
Brdr. Hosbond Hjørring - Ford & Hyundai - 98 92 58 33
Frederikshavnsvej 325, 9800 Hjørring
Vi tilbyder finasiering med fast / variabel rente samt med og uden udbetaling.
Få også 20 % rabat på forsikring det første år, eller en måneds gratis forsikring via IF.
Udstyrsliste:
Digitalt cockpit, el indst. førersæde, fuld led forlygter, varme i rat, 2 zone klima, nøglefri adgang, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, varme i bagsæde, sædevarme, udv. temp. måler, varme i forrude, el betjent bagklap, fod betjent bagklap, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, app integration, dab radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, navigation, android auto, apple carplay, regnsensor, front- og bakkamera, parkeringssensor (for/bag), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, intelligent hastighedsassistent, isofix, fjernlysassistent, automatisk lys, vognbaneassistent, stemmebetjening, blindvinkelsassistent, auto hold, el-klapbare sidespejle, ambiente belysning
( Bilen står på vinterdæk på billederne )
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 371.807 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 411 liter |
| Vægt | 1.751 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 461 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 569 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fod betjent bagklap |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Adaptiv fartpilot | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Intelligent hastighedsassistent |
| Alufælge | Isofix |
| Ambiente belysning | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| Android auto | Multifunktionsrat |
| App integration | Musikstreaming via bluetooth |
| Apple carplay | Navigation |
| Auto hold | Nøglefri adgang |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Blindvinkelassistent | Sædevarme |
| DAB radio | Skiltegenkendelse |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| Digitalt cockpit | Stemmebetjening |
| El betjent bagklap | Udv. temp. måler |
| El indst. førersæde | Varme i bagsæde |
| El-klapbare sidespejle | Varme i forrude |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i rat |
| Elsæder | Vinterhjul |
| Fjernlysassistent | Vognbaneassistent |