Ford Kuga2,5 PHEV ST-Line X CVT 5d
Kontantpris
214.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2023 |
| Kilometertal | 81.312 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 100,0 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 64 km |
| Batterikapacitet | 14,4 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 148 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 22 g/km |
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 225 hk/- |
| Acceleration | 9,2 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
**Ford Kuga ST-Line X Plug-in Hybrid fra 2023 til salg i Køge - 81.312 km**
Opdag denne elegante Ford Kuga ST-Line X fra 2023 med en robust 2,5 liter plug-in hybridmotor, perfekt til både bykørsel og længere ture. Køretøjet har kørt 81.312 km og kombinerer benzin og el for en optimal køreoplevelse. Med en tophastighed på 200 km/t og en rækkevidde på 64 km på ren el, tilbyder denne Kuga en moderne og fleksibel kørselsoplevelse. Klar til at tage dig med på mange eventyr foran.
**Nøglefunktioner og udstyr:**
- 18" Alufælge
- Automatisk op-/nedblænding
- Adaptiv fartpilot
- Bakkamera
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 390.172 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 411 liter |
| Vægt | 1.751 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 461 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 569 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| 2 zone klima | Intelligent hastighedsassistent |
| 4x el-ruder | Isofix |
| 7 airbags | Justerbar lændestøtte |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Adaptiv fartpilot | Køl i handskerum |
| Alufælge | Kørecomputer |
|---|---|
| Android auto | Kurvelys |
| Antispin | LED baglygter |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Auto hold | Mørk loftbeklædning |
| Auto. nødbremse | Mørktonede ruder i bag |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødbremsesystem | Navigation |
| Bakkamera | Nøglefri adgang |
| Blindvinkelassistent | Regnsensor |
| Centrallås | Sædebetræk, dellæder |
| DAB radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| Dellæderindtræk | Splitbagsæde |
| Digitalt cockpit | Tågelygter |
| El betjent bagklap | Tagræling |
| El indst. førersæde | Tonede ruder |
| El-justerbar lændestøtte | Træk |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| Elsæder | USB A tilslutning |
| ESP / ESC | USB C tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |
| Fjernlysassistent | Varme i forrude |
| Fod betjent bagklap | Varme i rat |
| Fuld LED forlygter | Vognbaneassistent |