Ford Kuga2,5 PHEV ST-Line X CVT 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2022 |
| Kilometertal | 49.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 100,0 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 64 km |
| Batterikapacitet | 9,5 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 148 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 23 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 225 hk/- |
| Acceleration | 9,2 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, varme i forrude, 18" alufælge, kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, el indst. førersæde, dellæderindtræk, læderrat, multifunktionsrat, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, fuld led forlygter, mørktonede ruder i bag, aftageligt træk, tagræling, led kørelys, fuldaut. klima, nøglefri adgang, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, udv. temp. måler, 4x el-ruder, navigation, håndfrit til mobil, apple carplay, android auto, musikstreaming via bluetooth, regnsensor, automatisk parkeringssystem, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, fjernlysassistent, træthedsregistrering, nightvision, intelligent hastighedsassistent, airbag, esp, vognbaneassistent, stemmebetjening, automatisk nødassistent, blindvinkelsassistent, automatisk nødbremsesystem
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 377.557 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 411 liter |
| Vægt | 1.751 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 461 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 569 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Intelligent hastighedsassistent |
| Aftageligt træk | Isofix |
| Airbags | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
|---|---|
| Android auto | LED Kørelys |
| Anhængertræk, aftagl. | Mørk loftbeklædning |
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Auto. parkering | Nightvision |
| Automatgear | Nøglefri adgang |
| Automatisk nødassistent | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk parkeringssystem | Parkeringssensor (for) |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædebetræk, dellæder |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| Blindvinkelassistent | Skiltegenkendelse |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| Dellæderindtræk | Stemmebetjening |
| Digitalt cockpit | Tågelygter |
| El indst. førersæde | Tagræling |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| Elsæder | Træthedsregistrering |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | Varme i forrude |
| Fjernlysassistent | Vognbaneassistent |