Ford Kuga2,5 PHEV ST-Line X CVT 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2022 |
| Kilometertal | 52.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 90,9 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 64 km |
| Batterikapacitet | 14,4 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 148 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 25 g/km |
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 225 hk/- |
| Acceleration | 9,2 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Rødmetal |
Beskrivelse
⭐RIGTIG MEGET UDSTYR i den vanvittig flotte røde metalfarve
⭐X-Pakke (Indeholder: Fuld LED-forlygter, B&O lydsystem, Kunst dellædersæder og mørktonede ruder bagerst, el-bagklap, el-førersæde)
⭐Førerassistance pakke (Indeholder: Adaptiv fartpilot, Førerovervågning, BLIS, semi-automatisk parkeringssystem og bakkamera)
⭐Teknologipakke (Indeholder Head-up-display, Adaptive LED forlygter (Quad Projekter),
⭐19" alufælge
⭐Aftageligt træk
⭐Vinterpakke (varme i rat)
⭐Helårsdæk
⭐Tilkoblingsvægt m. bremser 1500 kg
Hos Autohuset Vestergaard får du altid:
🚚 Serviceaftaler til alle brugte biler. Priserne starter fra kun 130,- pr. måned!
💳 Attraktive finansieringsmuligheder med og uden udbetaling!
💼 Konkurrencedygtige forsikringer
🔄 Vi tager alle biler i bytte!
💳 Mulighed for udvidet garanti
🏁 Klik ind på Autohuset Vestergaard.dk og tryk på "Kom igang" for at se alle dine muligheder! Husk du har 14 dages returret og gratis hjemmelevering ved onlinekøb! 🚀
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 377.557 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 411 liter |
| Vægt | 1.751 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 461 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 569 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | El indst. førersæde |
|---|---|
| 2 zone klima | El-justerbar lændestøtte |
| 4x el-ruder | El-klapbare sidespejle |
| ABS-bremser | El-sidespejle |
| Adaptiv fartpilot | Elsæder |
| Aftageligt træk | Fjernb. centrallås |
| Aircondition | Fjernlysassistent |
|---|---|
| Alufælge | Håndfrit til mobil |
| Android auto | Head-up display |
| Anhængertræk, aftagl. | Isofix |
| App integration | Justerbar lændestøtte |
| Apple carplay | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aut. nedbl. bakspejl | Kørecomputer |
| Auto. parkering | Matrix LED forlygter |
| Automatgear | Motorkabinevarmer |
| Automatisk parkeringssystem | Multifunktionsrat |
| Bakkamera | Navigation |
| Bakspejl m. nedbl. | Nøglefri adgang |
| CD/radio | Nøglefri tænding |
| Centrallås | Sædevarme |
| DAB radio | USB A tilslutning |
| Digitalt cockpit | USB tilslutning |
| El betjent bagklap | Varme i forrude |