Ford Kuga2,5 PHEV ST-Line X CVT 5d
Kontantpris
184.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2021 |
| Kilometertal | 113.300 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 14,7 km/l |
| Rækkevidde | (NEDC) 56 km |
| Batterikapacitet | 11,4 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 158 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 32 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 1.140 kr. / år |
| Ydelse | 225 hk/- |
| Acceleration | 9,2 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Perlemorshvid |
Beskrivelse
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, højdejust. førersæde, splitbagsæde, 19" alufælge, el-klapbare sidespejle, tågelygter, aftageligt træk, automatgear, 2 zone klima, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, usb-c tilslutning, semi-automatisk parkeringssystem, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, airbag
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 308.465 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 411 liter |
| Vægt | 1.751 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 461 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 569 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 2 zone klima | Højdejust. førersæde |
| 4x el-ruder | Isofix |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Adaptiv fartpilot | Kørecomputer |
| Aftageligt træk | Læderrat |
| Airbags | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Alufælge | Navigation |
| Android auto | Nøglefri tænding |
| Anhængertræk, aftagl. | Parkeringssensor (bag) |
| Apple carplay | Parkeringssensor (for) |
| Automatgear | Sædevarme |
| Automatisk lys | Semi-automatisk parkeringssystem |
| Automatisk start/stop | Skiltegenkendelse |
| Bagagerumsdækken | Splitbagsæde |
| Bakkamera | Tågelygter |
| DAB radio | Udv. temp. måler |
| Dæktryksmåler | USB A tilslutning |
| Digitalt cockpit | USB C tilslutning |
| El-klapbare sidespejle | USB tilslutning |
| Fjernb. centrallås |