Ford Kuga2,5 PHEV ST-Line X CVT 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2020 |
| Kilometertal | 135.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 37,5 km/l |
| Rækkevidde | (NEDC) 72 km |
| Batterikapacitet | 11,4 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 158 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 29 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 1.140 kr. / år |
| Ydelse | 225 hk/- |
| Acceleration | 9,2 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
⭐️ TOP UDSTYRET FORD KUGA ⭐️
⭐️ NY SERVICERET
⭐️ NYSYNET
⭐️ ADAPTIV FARTPILOT MED KØ ASSISTENT
⭐️ BLINDVINKEL ASSIST
⭐️ AFTAGLTIG TRÆK
⭐️ VINTERDÆK PÅ ALUFÆLGE
⭐️ SOMMERDÆK PÅ ALUFÆLGE
⭐️ ANDROID OG APPLE CARPLAY
_____________________________________________
🧮 Finansiering både med el. uden udbetaling
💶 God pris for din byttebil
📑 Mulighed for udvidet garanti
📞 Ring og aftal fremvisning og stå forrest i køen
❗️ Vi har alle biler på lager og klar til omgående levering
🔶Vi yder landsdækkende levering, og tager gerne din brugte bil med retur.
🔙 Forbehold for skrive- og tastefejl og fejl i øvrigt
_____________________________________________
Vi holder åbent mandag – fredag 08:00-17:00 og søndag 11:00-17:00
kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, splitbagsæde, alufælge, vinterhjul, el-sidespejle, el-klapbare sidespejle, led kørelys, fuld led forlygter, led baglygter, træk, automatgear, aircondition, fjernb. centrallås, centrallås, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot med kø-assistent, nøglefri tænding, udv. temp. måler, 4x el-ruder, dab+ radio, navigation, håndfrit til mobil, apple carplay, android auto, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), bakkamera, dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, airbag, esp, blindvinkelsassistent, auto hold, automatisk nødbremsesystem, vognbaneassistent, automatisk nødassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 306.008 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 411 liter |
| Vægt | 1.751 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 461 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 569 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | ESP / ESC |
|---|---|
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Fuld LED forlygter |
| Airbags | Håndfrit til mobil |
| Aircondition | Højdejust. førersæde |
| Alufælge | Højdejust. forsæde |
| Android auto | Isofix |
|---|---|
| Antispin | Kørecomputer |
| Apple carplay | Læderrat |
| Auto hold | LED baglygter |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk nødassistent | Nøglefri adgang |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Blindvinkelassistent | Skiltegenkendelse |
| Centrallås | Splitbagsæde |
| DAB+ Radio | Træk |
| Dæktryksmåler | Udv. temp. måler |
| Digitalt cockpit | Vinterhjul |
| El-klapbare sidespejle | Vognbaneassistent |
| El-sidespejle |