Ford Kuga2,5 PHEV ST-Line X CVT 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2020 |
| Kilometertal | 102.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 37,5 km/l |
| Rækkevidde | (NEDC) 72 km |
| Batterikapacitet | 11,4 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 158 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 29 g/km |
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 1.140 kr. / år |
| Ydelse | 225 hk/- |
| Acceleration | 9,2 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
ST-Line X, Chrome Blue, Førerassistance pakke, Anhænger forberedelsespakke, kørecomputer, multifunktionsrat, splitbagsæde, højdejust. forsæder, læderrat, digitalt cockpit, alcantaraindtræk, justerbar lændestøtte, el indst. førersæde, 18" alufælge, el-sidespejle m/varme, aftageligt træk, led baglygter, led kørelys, tågelygter, fuld led forlygter, mørktonede ruder i bag, 2 zone klima, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, el-ruder, app integration, varme i forrude, fjernb. centrallås, automatgear, nøglefri tænding, udv. temp. måler, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, apple carplay, regnsensor, bakkamera, dæktryksmåler, parkeringssensor (for), isofix, skiltegenkendelse, fjernlysassistent, blindvinkelsassistent, esp, auto hold, 6 airbags, lygtevasker, træthedsregistrering, automatisk lys
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 306.008 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 411 liter |
| Vægt | 1.751 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 461 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 569 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernlysassistent |
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
| 6 airbags | Højdejust. forsæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Justerbar lændestøtte |
| Aftageligt træk | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| Alcantaraindtræk | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
| Anhængertræk, aftagl. | LED baglygter |
| Antispin | LED Kørelys |
| App integration | Lygtevasker |
| Apple carplay | Mørktonede ruder i bag |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Auto hold | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| Blindvinkelassistent | Skiltegenkendelse |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| Digitalt cockpit | Tågelygter |
| El indst. førersæde | Tonede ruder |
| El-ruder | Træthedsregistrering |
| El-sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB A tilslutning |
| Elsæder | USB tilslutning |
| ESP / ESC | Varme i forrude |