Ford Kuga2,5 PHEV ST-Line X CVT 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2020 |
| Kilometertal | 134.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 91,7 km/l |
| Rækkevidde | (NEDC) 72 km |
| Batterikapacitet | 11,4 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 158 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 29 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 225 hk/- |
| Acceleration | 9,2 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
⭐️ KØR NY BIL FRA KUN 1900 KR. PR. MÅNED! ⭐️
🚗 Attraktiv finansiering tilpasset dig
✔️ Kun 20 % i udbetaling – fra 1.900 kr. pr. måned
✔️ 0 kr. i udbetaling – fra kun 2.400 kr. pr. måned
✍🏻 Få en uforpligtende forhåndsgodkendelse allerede i dag
⚫ Adaptiv fartpilot
⚫ Vognbaneassistent
⚫ Skiltegenkendelse
⚫ Blindvinkelsassistent
⚫ Apple carplay/android auto
⚫ B&O Premium lydanlæg
⚫ Fuld LED forlygter med fjernlysassistent
⚫ Bakkamera
⚫ Dellæderkabine
⚫ Nøgle adgang og start – Keyless Access
⚫ Digital instrumentering
⚫ Automatisk parkeringssystem
⚫ El-bagklap med fodbetjening
⚫ Aftageligt anhængertræk
Yderlige Udstyr:
Varme i forrude, mørk loftbeklædning, multifunktionsrat, bagagerumsdækken, højdejust. førersæde, splitbagsæde, 18" alufælge, el-klapbare sidespejle, tågelygter, tagræling, automatgear, 2 zone klima, fjernb. centrallås,, aut. nedbl. bakspejl, 4x el-ruder, udv. temp. måler, dab radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, usb-a tilslutning, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), regnsensor, lygtevasker, automatisk lys, isofix, esp, træthedsregistrering, kørecomputer, dellæderindtræk, fuldaut. klima, automatisk start/stop, navigation, dæktryksmåler, træthedsregistrering, esp, elektrisk parkeringsbremse
⚫Vi tilbyder attraktiv finansiering med og uden udbetaling via AL Finans, Santander og Accept Auto
⚫Mulighed for tilkøb af udvidet garanti i op til 48 måneder igennem vores samarbejdspartner Fragus / Auto Concept
⚫Åbningstider:
Mandag-Fredag: 8-16.30
Lørdag: Efter aftale
Søndag: 11-16
⚫Du kan altid finde os på: www.ocbilsalg.dk Tlf: 25677366 Email: Kontakt@ocbilsalg.d Stagehøjvej 19A 8600 Silkeborg
⚫Der tages forbehold for tastefejl og mangler i annoncen samt ændringer uden
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 306.008 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 411 liter |
| Vægt | 1.751 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 461 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 569 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 2 zone klima | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Airbags | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
|---|---|
| Android auto | LED baglygter |
| Antispin | LED Kørelys |
| Apple carplay | Mørktonede ruder i bag |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Auto. parkering | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri adgang |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| Automatisk parkeringssystem | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Blindvinkelassistent | Sædebetræk, dellæder |
| DAB radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| Dellæderindtræk | Splitbagsæde |
| Digitalt cockpit | Sportssæder |
| El betjent bagklap | Tagræling |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| Elektrisk parkeringsbremse | Træk |
| ESP / ESC | Træthedsregistrering |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fjernlysassistent | Varme i forrude |
| Fod betjent bagklap | Vognbaneassistent |
| Fuld LED forlygter |