Ford Kuga2,5 PHEV ST-Line X CVT 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2024 |
| Kilometertal | 52.800 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 100,0 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 66 km |
| Batterikapacitet | 9,5 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 146 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 22 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 225 hk/- |
| Acceleration | 9,2 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
Erhvervsleasing forslag:
Førstegangsydelse: Kr. 35.000, - ex. moms
Mdl. Ydelse: kr. 2.995, - ex. moms.
Restværdi: kr. 145.541, - ex. moms og afgift.
Løbetid: 12 mdr.
Farve: Magnetic (farvekode ikke oplyst)
• 2 Zone Klima
• 18" Alufælge
• Adaptiv Fartpilot Med Kø-Assistent
• Alcantaraindtræk
• Android Auto/Apple CarPlay
• Automatisk Parkeringssystem
• Automatgear
• Aut. Nedbl. Bakspejl
• Bakkamera
• Blindvinkelsassistent
• City Steering
• El Betjent Bagklap
• El Indst. Forsæder
• El-Klapbare Sidespejle
• Elektrisk Parkeringsbremse
• Fjernlysassistent
• Fuld LED Forlygter
• Fuldaut. Klima
• Højdejust. Forsæder
• Intelligent Hastighedsassistent
• Justerbar Lændestøtte
• Læderindtræk
• Læderrat
• Mørk Loftbeklædning
• Mørktonede Ruder I Bag
• Multifunktionsrat
• Parkeringssensor (for/Bag)
• Skiltegenkendelse
• Sædevarme
• Tagræling
• Trådløs Mobilopladning
• Varme I Bagsæde
• Varme I Forrude
• Varme I Rat
• Vognbaneassistent
ALTID ATTRAKTIVE FORSIKRINGS PRISER.
Bilen er på lager til omgående levering.
Der tages forbehold for tastefejl.,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 390.172 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 411 liter |
| Vægt | 1.751 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 461 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 569 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fartpilot |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
| ABS-bremser | Fjernlysassistent |
| Adaptiv fartpilot | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Fuldaut. klima |
| Aircondition | Højdejust. førersæde |
| Alcantaraindtræk | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| Alufælge | Intelligent hastighedsassistent |
| Ambiente belysning | Justerbar lændestøtte |
| Android auto | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Antispin | Kørecomputer |
| App integration | Læderindtræk |
| Apple carplay | Læderrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED baglygter |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
| Auto. parkering | Mørk loftbeklædning |
| Automatgear | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk forvarmning af batteri | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødassistent | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri adgang |
| Automatisk parkeringssystem | Nøglefri tænding |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædebetræk, læder |
| Blindvinkelassistent | Sædevarme |
| Centrallås | Semi-automatisk parkeringssystem |
| DAB radio | Skiltegenkendelse |
| DAB+ Radio | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Stemmebetjening |
| Digitalt cockpit | Tagræling |
| El betjent bagklap | Tonede ruder |
| El indst. førersæde | Trådløs mobilopladning |
| El indst. forsæder | USB A tilslutning |
| El-justerbar lændestøtte | USB C tilslutning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | USB tilslutning |
| El-sidespejle | Varme i bagsæde |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i forrude |
| Elsæder | Varme i rat |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse2.995 kr.
- Førstegangsydelse35.000 kr.
- Totalpris i løbetiden70.940 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 145.541 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderet15.000 km/årligt
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet