Ford Kuga1,5 SCTi 150 Titanium 5d
Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2017 |
| Kilometertal | 152.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 16,1 km/l |
| CO2 udledning | 143 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.480 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/240 nm |
| Acceleration | 9,7 sek. |
| Tophastighed | 195 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 2.000 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
- Vi tilbyder: - Omgående levering, kør hjem samme dag som besigtigelsen
- Tilkøb af Fragus forsikring 12 - 48 måneder
- Attraktiv finansiering, med/uden udbetaling tilbydes igennem Accept Auto og Santander – Ring og hør nærmere, så kan vi lave ansøgningen sammen efter dine ønsker.
- Åben aften og weekend efter aftale
kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, læderindtræk, alufælge, el-sidespejle m/varme, tågelygter, led kørelys, mørktonede ruder i bag, træk, fuldaut. klima, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, varme i forrude, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, automatisk start/stop, elektrisk parkeringsbremse, håndfrit til mobil, regnsensor, bakkamera, dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, airbag, antispin, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 341.200 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.579 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 452 cm |
|---|---|
| Højde | 169 cm |
| Lasteevne | 521 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| ABS-bremser | Isofix |
| Airbags | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Antispin | Læderindtræk |
| Aut. nedbl. bakspejl | Læderrat |
| Automatisk lys | LED Kørelys |
|---|---|
| Automatisk start/stop | Mørktonede ruder i bag |
| Bakkamera | Multifunktionsrat |
| Bakspejl m. nedbl. | Nøglefri tænding |
| Centrallås | Regnsensor |
| Dæktryksmåler | Sædebetræk, læder |
| El-sidespejle m. varme | Sædevarme |
| Elektrisk parkeringsbremse | Tågelygter |
| ESP / ESC | Tonede ruder |
| Fartpilot | Træk |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fuldaut. klima | Varme i forrude |