Ford Ka1,2 Trend+ 3d
Kontantpris
27.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2014 |
| Kilometertal | 120.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,4 km/l |
| CO2 udledning | 113 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 69 hk/102 nm |
| Acceleration | 13,1 sek. |
| Tophastighed | 159 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | - |
Beskrivelse
kørecomputer, bagagerumsdækken, stofindtræk, alufælge, el-sidespejle, fjernb. centrallås, centrallås, el-ruder, cd/radio, aux tilslutning, airbag, isofix, dæktryksmåler, automatisk start/stop, undervognsbehandlet,
FIN LILLE KA, MED FLOT KM! STARTER OG KØRE SOM DEN SKAL!
- TANDREM SKIFTET!
- UNDERVOGNSBEHANDLET!
NETOP NYSYNET, NYSERIVICERET OG KLARGJORT!
ÅBENT ALLE UGENS HVERDAGE 10-17 SØNDAG 10-14 TLF 60 37 79 39
Hos os gennemgår vi altid bilerne inden salg, med service, syn, mekanik m.m.
- VI TAGER GERNE DIN BIL I BYTTE.
*Mulighed for at købe landsækkende garanti, op til 24 mdr.
*Der tages forbehold for taste fejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 69.951 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 840 kg |
| Bredde | 166 cm |
| Længde | 362 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 480 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 3 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Dæktryksmåler |
|---|---|
| Airbags | El-ruder |
| Alufælge | El-sidespejle |
| Automatisk start/stop | Fjernb. centrallås |
| AUX tilslutning | Isofix |
| Bagagerumsdækken | Kørecomputer |
| CD/radio | Sædebetræk, stof |
|---|---|
| Centrallås | Stofindtræk |