Ford Focus1,5 EcoBlue Titanium stc. aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2018 |
| Kilometertal | 156.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 17,9 km/l |
| CO2 udledning | 146 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.640 kr. / år |
| Ydelse | 120 hk/300 nm |
| Acceleration | 10,5 sek. |
| Tophastighed | 191 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
UNDER KLARGØRING! RING I FORVEJEN!
🔧 Udstyrshighlights
• Svingbart Træk - 1.400 kg på krogen
• Adaptiv Fartpilot
• Keyless
• Vognbaneassistent
• Bakkamera
• Apple Carplay
kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, sportssæder, højdejust. forsæder, splitbagsæde, alufælge, 18" alufælge, el-klapbare sidespejle, led kørelys, fuld led forlygter, tågelygter, dynamisk blinklys, tagræling, svingbart træk (manuel), mørktonede ruder i bag, automatgear, ratgearskifte, varme i rat, fuldaut. klima, 2 zone klima, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, fartpilot, varme i forrude, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, el betjent bagklap, elektrisk parkeringsbremse, headup display, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, apple carplay, usb-a tilslutning, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, isofix, lygtevasker, automatisk lys, fjernlysassistent, airbag, antispin, esp, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent
💰 Finansiering tilbydes – også uden udbetaling!
– ring for pris på netop denne bil.
Mulighed for tilkøb af op til 36 måneders garanti hos
Bilgården Hostrup A/S
📞 Kontakt os
📱 Ring: 22 10 29 26
📧 Mail: jc@bilgaardenhostrup.dk
🕘 Åbningstider – Salgsafdelingen
Hverdage: 10.00 – 18.00
Weekend: 11.00 – 17.00
📍 Vi er beliggende kun 10 minutters kørsel nord for Aalborg.
🚗 De fleste af vores biler står klar til omgående levering.
🔎 Se flere biler på: www.bilgaardenhostrup.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 288.914 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 608 liter |
| Vægt | 1.354 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 467 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 641 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| 2 zone klima | Kørecomputer |
| 4x el-ruder | Læderrat |
| ABS-bremser | LED Kørelys |
| Adaptiv fartpilot | Lygtevasker |
| Airbags | Mørktonede ruder i bag |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
| Apple carplay | Navigation |
| Aut. nedbl. bakspejl | Nøglefri adgang |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (for) |
| Bagagerumsdækken | Ratbetjent gearskifte |
| Bakkamera | Ratgearskifte |
| Bakspejl m. nedbl. | Regnsensor |
| Blindvinkelassistent | Sædebetræk, stof |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Dynamisk blinklys | Splitbagsæde |
| El betjent bagklap | Sportssæder |
| El-klapbare sidespejle | Stofindtræk |
| Elektrisk parkeringsbremse | Svingbart træk (manuelt) |
| ESP / ESC | Tågelygter |
| Fartpilot | Tagræling |
| Fjernb. centrallås | Tonede ruder |
| Fjernlysassistent | Udv. temp. måler |
| Fuld LED forlygter | USB A tilslutning |
| Fuldaut. klima | USB tilslutning |
| Håndfrit til mobil | Varme i forrude |
| Head-up display | Varme i rat |
| Højdejust. forsæde | Vognbaneassistent |
| Isofix |