Ford Focus1,0 SCTi 125 Trend stc. ECO 5d
Kontantpris
49.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2014 |
| Kilometertal | 177.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 19,6 km/l |
| CO2 udledning | 117 g/km |
| Euronorm | 5 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.760 kr. / år |
| Ydelse | 125 hk/200 nm |
| Acceleration | 11,5 sek. |
| Tophastighed | 193 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
Opvarmede forsæder, 16" aluminiumsfælge, 2 flipnøgler, Karrosserifarvet tagspoiler, 2 Zone Klimaanlæg , Ford Easy Fuel, Førersæde, højdejusterbart, Sædevarme Tågeforlygter, Radio/CD med 3,5" multifunktionsskærm, 6 højttalere og USB-stik, Bluetooth til håndfri mobiltelefoni og talestyring, El-betjente og opvarmede sidespejle med integrerede blinklys, El-betjente sideruder for og bag med global åbne-/lukkefunktion via fjernbet. nøgle, Læderrat, 4-vejs justerbart, Trip-/brændstofcomputer m. Eco Mode, ISOFIX-barnes
Serviceeftersyn Udført Lev.Nysynet Nummerplader 1400 Kr
For Fremvisning & Prøvekørsel
Kontakt Jens Tlf.23804203
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 244.086 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.371 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 456 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 529 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser |
|---|