Ford Focus1,0 SCTi 125 Titanium stc. 5d
Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2013 |
| Kilometertal | 107.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 19,6 km/l |
| CO2 udledning | 111 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.760 kr. / år |
| Ydelse | 125 hk/170 nm |
| Acceleration | 11,2 sek. |
| Tophastighed | 193 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Bronzemetal |
Beskrivelse
UTROLIG VELHOLDT FOCUS MED MASSER AF UDSTYR SÅSOM: PARKERINGSHJÆLP, NAVI OG MM. ER KOMMET PÅ LAGER HOS OS!
⚫️ 𝗞𝗔𝗡 𝗙𝗜𝗡𝗔𝗡𝗦𝗜𝗘𝗥𝗘𝗦 𝗙𝗥𝗔 𝟭.𝟭𝟱𝟲 𝗞𝗥/𝗠𝗗𝗥 𝗨𝗗𝗘𝗡 𝗨𝗗𝗕𝗘𝗧𝗔𝗟𝗜𝗡𝗚. 🚗
- P-HJÆLP ✔️
- PARKERINGSSENSOR FOR & BAG ✔️
- BLUETOOTH ✔️
- NAVIGATION ✔️
- FARTPILOT ✔️
- NØGLEFRI ADGANG & TÆNDING ✔️
Kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. forsæder, 17" alufælge, el-klapbare sidespejle, tågelygter, træk, aircondition, 2 zone klima, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fartpilot, sædevarme, udv. temp. måler, 4x el-ruder, automatisk start/stop, cd/radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, aux tilslutning, Parkeringshjælp, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), isofix, 6 airbags, antispin, esp, aut. nedbl. bakspejl.
⚫️ 𝐊𝐈𝐆 𝐅𝐎𝐑𝐁𝐈 𝐕𝐎𝐑𝐄𝐒 𝐁𝐈𝐋𝐇𝐔𝐒 𝐄𝐋𝐋𝐄𝐑 𝐊𝐎𝐍𝐓𝐀𝐊𝐓 𝐎𝐒 𝐅𝐎𝐑 𝐅𝐑𝐄𝐌𝐕𝐈𝐒𝐍𝐈𝐍𝐆!
⚫️ 𝗞𝗔𝗡 𝗙𝗜𝗡𝗔𝗡𝗦𝗜𝗘𝗥𝗘𝗦 𝗙𝗥𝗔 𝟭.𝟭𝟱𝟲 𝗞𝗥/𝗠𝗗𝗥 𝗨𝗗𝗘𝗡 𝗨𝗗𝗕𝗘𝗧𝗔𝗟𝗜𝗡𝗚. 🚗
⚫️ 𝗕𝗜𝗟𝗟𝗜𝗚 𝗙𝗢𝗥𝗦𝗜𝗞𝗥𝗜𝗡𝗚 𝗧𝗜𝗟𝗕𝗬𝗗𝗘𝗦!
𝐊𝐨𝐧𝐭𝐚𝐤𝐭 𝐨𝐬: +45 60 12 55 54
𝐅𝐢𝐧𝐝 𝐨𝐬 𝐡𝐞𝐫: Vejlevej 79, 7000 Fredericia
Mandag - Fredag: 10.00 - 17.00
Lørdag - Søndag: 11.00 - 16.00
*Vi har også åbent efter aftale og behov. Ring til os for at aftale nærmere!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 271.593 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.218 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 456 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 682 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| 2 zone klima | Isofix |
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 6 airbags | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Aircondition | Multifunktionsrat |
| Alufælge | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Antispin | Navigation |
| Aut. nedbl. bakspejl | Nøglefri adgang |
| Auto. parkering | Nøglefri tænding |
| Automatisk parkeringssystem | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (for) |
| AUX tilslutning | Sædebetræk, stof |
| Bagagerumsdækken | Sædevarme |
| Bakspejl m. nedbl. | Stofindtræk |
| CD/radio | Tågelygter |
| El-klapbare sidespejle | Træk |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |
| Håndfrit til mobil |