Ford Focus1,0 SCTi 125 ST-Line stc. 5d
Kontantpris
87.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2018 |
| Kilometertal | 163.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,8 km/l |
| CO2 udledning | 111 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 125 hk/170 nm |
| Acceleration | 11,2 sek. |
| Tophastighed | 193 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
kørecomputer, bagagerumsdækken, stofindtræk, læderrat, multifunktionsrat, sportssæder, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, alufælge, el-sidespejle, tågelygter, træk, 2 zone klima, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, cd/radio, håndfrit til mobil, usb-a tilslutning, bakkamera, dæktryksmåler, isofix, airbag, antispin
Tandrem skiftet V/127598 i 2024.
EVT FINANSIERING: 0, - I UDBETALING, 1.630, -/MDR I 84MDR. INGEN PANT. DU KAN LÆSE MERE HER, HVOR DU OGSÅ KAN SE, OM DU KAN FORHÅNDSGODKENDES: https://www.svendborgautohus.dk/resurs-bank/
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 226.860 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.218 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 456 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 682 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Airbags | Mørk loftbeklædning |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Antispin | Nøglefri tænding |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
|---|---|
| Bakkamera | Sædevarme |
| CD/radio | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Sportssæder |
| El-sidespejle | Stofindtræk |
| Fartpilot | Tågelygter |
| Fjernb. centrallås | Træk |
| Håndfrit til mobil | Udv. temp. måler |
| Højdejust. førersæde | USB A tilslutning |
| Højdejust. forsæde | USB tilslutning |
| Isofix |