Ford Focus1,0 SCTi 125 Business stc. 5d
Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2015 |
| Kilometertal | 122.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,8 km/l |
| CO2 udledning | 111 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 125 hk/170 nm |
| Acceleration | 11,2 sek. |
| Tophastighed | 193 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
17" alufælge, multifunktionsrat, stofindtræk, NAVIGATION, højdejust. førersæde, splitbagsæde, el-sidespejle, tågelygter, træk (1200kg), fuldaut. klima, fartpilot, sædevarme, udv. temp. måler, 4x el-ruder, aux tilslutning, musikstreaming via bluetooth, isofix, antispin, esp, stemmebetjening, TANDREM SKIFTET V/107.000 km den 01-04-2025
Farve Magnetic grey
Der tages forbehold for evt. tastefejl vedr. beskrivelse(udstyr)
Prisen er excl. Nr Plader 1500,-
KONTAKT OS IDAG - FØR BESIGTIGELSE er det altid en god idé at ringe i forvejen, så vi sikrer du ikke kører forgæves.
📱 Peter Rene Bostrup 42 22 87 32 pb@langerbiler.dk
📱 Bjørn Langer 23 26 13 90 bjl@langerbiler.dk
Tåsingevej 5 - 9500 Hobro 💻 www.langerbiler.dk
OBS: Bilen er lige kommet på lager nye billeder kommer
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.218 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 456 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 682 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Multifunktionsrat |
|---|---|
| 4x el-ruder | Musikstreaming via bluetooth |
| ABS-bremser | Navigation |
| Alufælge | Sædebetræk, stof |
| Antispin | Sædevarme |
| AUX tilslutning | Splitbagsæde |
| El-sidespejle | Stemmebetjening |
|---|---|
| ESP / ESC | Stofindtræk |
| Fartpilot | Tågelygter |
| Fuldaut. klima | Træk |
| Højdejust. førersæde | Udv. temp. måler |
| Isofix |