Ford Focus1,0 SCTi 100 Titanium stc. 5d
Kontantpris
64.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2016 |
| Kilometertal | 142.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,8 km/l |
| CO2 udledning | 111 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/170 nm |
| Acceleration | 12,7 sek. |
| Tophastighed | 185 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
BEMÆRK TANDREM NETOP UDSKIFTET - YDERST VELKØRENDE - , kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, helårshjul, el-sidespejle, træk, 2 zone klima, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, navigation, usb-a tilslutning, håndfrit til mobil, isofix, dæktryksmåler, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 258.343 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.185 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 456 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 715 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Isofix |
|---|---|
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
| Automatisk start/stop | Multifunktionsrat |
| Bagagerumsdækken | Navigation |
| Dæktryksmåler | Sædebetræk, stof |
|---|---|
| El-sidespejle | Sædevarme |
| ESP / ESC | Splitbagsæde |
| Fartpilot | Stofindtræk |
| Fjernb. centrallås | Træk |
| Håndfrit til mobil | Udv. temp. måler |
| Helårshjul | USB A tilslutning |
| Højdejust. førersæde | USB tilslutning |