Ford Focus1,0 EcoBoost Titanium stc. 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2020 |
| Kilometertal | 141.500 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 22,7 km/l |
| CO2 udledning | 108 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.400 kr. / år |
| Ydelse | 125 hk/170 nm |
| Acceleration | 10,3 sek. |
| Tophastighed | 198 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Lokation: Autohuset Vestergaard, Svendborgvej 90 (FORD), 5260 Odense S
Nogle af bilens højdepunkter:
⭐Semi-aut p-hjælp
⭐Varme i forsæder
⭐Aut lys, LED kørelys
⭐Adaptiv fartpilot
⭐17" alu med helårsdæk
⭐P-sensorer for/bag
⭐Bakkamera
⭐Fast træk
⭐Magnetic metallak
Se flere biler på www.autohuset-vestergaard.dk
Hos Autohuset Vestergaard er vi specialiseret i at hjælpe dig med dit næste bilkøb.
Med over 40 års erfaring i køb og salg af alle slags biler står vi klar til at hjælpe dig med lige netop dit behov i forbindelse med dit næste bilkøb.
Hos Autohuset Vestergaard får du altid:
🚚 Serviceaftaler til alle brugte biler. Priserne starter fra kun 130,- pr. måned!
💳 Attraktive finansieringsmuligheder med og uden udbetaling!
💼 Konkurrencedygtige forsikringer
🔄 Vi tager alle biler i bytte!
💳 Mulighed for udvidet garanti
🏁 Klik ind på Autohuset Vestergaard.dk og tryk på "Kom igang" for at se alle dine muligheder! Husk du har 14 dages returret og gratis hjemmelevering ved onlinekøb! 🚀
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 248.876 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 608 liter |
| Vægt | 1.383 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 467 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 542 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 52 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| 2 zone klima | Justerbar lændestøtte |
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 7 personers | Læderrat |
| ABS-bremser | LED Kørelys |
| Adaptiv fartpilot | Musikstreaming via bluetooth |
| Aircondition | Navigation |
|---|---|
| Alufælge | Nøglefri adgang |
| Android auto | Sædebetræk, stof |
| Apple carplay | Sædevarme |
| Bakkamera | Stofindtræk |
| El-soltag | Tågelygter |
| Fartpilot | Tagræling |
| Fjernb. centrallås | Træk |
| Håndfrit til mobil | Varme i forrude |
| Højdejust. førersæde |