Ford Focus1,0 EcoBoost Active stc. 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2019 |
| Kilometertal | 130.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,9 km/l |
| CO2 udledning | 100 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 125 hk/170 nm |
| Acceleration | 10,6 sek. |
| Tophastighed | 194 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
- Kontakt os for fremvisning: 20570259 eller på mail: salg@feldbakbiler.dk
- Finansiering tilbydes med 0 kr. i udbetaling
- Alle byttebiler er velkomne
- Mulighed for tilkøb af Cargarantie i op til 3 år
- Leveres nysynet, nyserviceret og med nummerplader for 3.495 kr.
- Apple Carplay/Android Auto
- Bakkamera
- Parkerings assistent med p-sensorer for+bag
- Bluetooth med musikstreaming
- Aftagelig Anhængertræk
- Mørkt tonede bagruder
- Varme i forrude
- LED Kørelys
, bagagerumsdækken, kørecomputer, læderrat, multifunktionsrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, alufælge, el-sidespejle, tågelygter, led kørelys, led baglygter, mørktonede ruder i bag, tagræling, træk, aftageligt træk, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, fartpilot, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, udv. temp. måler, nøglefri adgang, sædevarme, el-ruder, håndfrit til mobil, navigation, android auto, usb-a tilslutning, apple carplay, aux tilslutning, parkeringssensor (bag), bakkamera, parkeringssensor (for), semi-automatisk parkeringssystem, regnsensor, automatisk lys, isofix, airbag, esp, auto hold, antispin
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 255.994 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 608 liter |
| Vægt | 1.283 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 467 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 572 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 52 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Aftageligt træk | Læderrat |
| Airbags | LED baglygter |
| Aircondition | LED Kørelys |
| Alufælge | Mørktonede ruder i bag |
| Android auto | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Anhængertræk, aftagl. | Navigation |
| Antispin | Nøglefri adgang |
| Apple carplay | Nøglefri tænding |
| Auto hold | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| AUX tilslutning | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Centrallås | Semi-automatisk parkeringssystem |
| El-ruder | Splitbagsæde |
| El-sidespejle | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Tågelygter |
| Fartpilot | Tagræling |
| Fjernb. centrallås | Tonede ruder |
| Fuldaut. klima | Træk |
| Håndfrit til mobil | Udv. temp. måler |
| Højdejust. førersæde | USB A tilslutning |
| Isofix | USB tilslutning |