Ford Fiesta1,4 Trend 5d
Kontantpris
29.300 kr.Detaljer
| Modelår | 2009 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2009 |
| Kilometertal | 144.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 17,5 km/l |
| CO2 udledning | 131 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.580 kr. / år |
| Ydelse | 96 hk/128 nm |
| Acceleration | 12,2 sek. |
| Tophastighed | 175 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 800 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
BEMK. ALLE SERVICE HOLDT VED FORD FRA NY.TANDREM VANDPUMPE SKIFTET. 2 SÆT HJUL. NYE MEDFØLGER. EN EJER UNDERVOGNSBEHANDLET. FRISK NYSYNET., bagagerumsdækken, højdejust. forsæder, splitbagsæde, vinterhjul, træk, el-sidespejle, sædevarme, udv. temp. måler, el-ruder, cd/radio, usb-c tilslutning, aux tilslutning, isofix, 6 airbags, antispin, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 167.900 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 979 kg |
| Bredde | 172 cm |
| Længde | 395 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 516 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 5 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 6 airbags | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| ABS-bremser | Isofix |
| Antispin | Sædevarme |
| AUX tilslutning | Splitbagsæde |
| Bagagerumsdækken | Træk |
| CD/radio | Udv. temp. måler |
| El-ruder | USB C tilslutning |
|---|---|
| El-sidespejle | Vinterhjul |
| ESP / ESC |