Ford Fiesta1,4 Ambiente 5d
Kontantpris
9.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2006 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2006 |
| Kilometertal | 258.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 16,1 km/l |
| CO2 udledning | 143 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.480 kr. / år |
| Ydelse | 80 hk/124 nm |
| Acceleration | 13,2 sek. |
| Tophastighed | 168 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 900 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
kørecomputer, stofindtræk, bagagerumsdækken, træk, el-ruder, cd/radio, airbag
BILLIG NYSYNET OG VELKØRENDE BIL! KØRE OG STARTER SOM DEN SKAL.
NETOP NYSYNET OG NYSERIVICERET !
ÅBENT ALLE UGENS HVERDAGE 10-17 SØNDAG 10-14 TLF 60 37 79 39
Hos os gennemgår vi altid bilerne inden salg, med service, syn, mekanik m.m.
- VI TAGER GERNE DIN BIL I BYTTE.
*Mulighed for at købe landsækkende garanti, op til 24 mdr.
*Der tages forbehold for taste fejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.000 kg |
| Bredde | 169 cm |
| Længde | 392 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 525 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 900 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Kørecomputer |
|---|---|
| Airbags | Sædebetræk, stof |
| Bagagerumsdækken | Stofindtræk |
| CD/radio | Træk |
| El-ruder |