Ford Fiesta1,0 SCTi 125 Titanium 5d
Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2016 |
| Kilometertal | 122.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,3 km/l |
| CO2 udledning | 99 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 125 hk/200 nm |
| Acceleration | 9,4 sek. |
| Tophastighed | 196 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 900 kg |
| Farve | Rød |
Beskrivelse
- Anhængertræk!
- Bluetooth
- Tidligere undervognsbehandlet
Interiør: Kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde
Eksteriør: 15" alufælge, el-klapbare sidespejle, tågelygter, led kørelys, mørktonede ruder i bag, træk
Komfort: Fuldaut. klima, fjernb. centrallås, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, el-ruder, udv. temp. måler, automatisk start/stop
Multimedie: CD/radio, håndfrit til mobil, usb-a tilslutning, aux tilslutning
Assistance & Sikkerhed: Regnsensor, parkeringssensor (bag), isofix, airbag, antispin
⭐️Vi giver gerne en pris på din bytte bil
☕️ Vi byder altid på kaffe og en fremvisning af den ønskede bil.
🕒 Salgsafdelingen har åbent alle hverdage kl. 9.00 - 17.30 samt lørdag og søndag fra 11.00-17.00
📞 +45 65 95 77 78
📍 Rolundvej 9, 5260 Odense S
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 176.983 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 954 kg |
| Bredde | 172 cm |
| Længde | 395 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 601 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 900 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 42 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 15 tommer Alufælge | Kørecomputer |
|---|---|
| ABS-bremser | Læderrat |
| Airbags | LED Kørelys |
| Alufælge | Mørktonede ruder i bag |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk start/stop | Regnsensor |
|---|---|
| AUX tilslutning | Sædebetræk, stof |
| Bagagerumsdækken | Sædevarme |
| Bakspejl m. nedbl. | Splitbagsæde |
| CD/radio | Stofindtræk |
| El-klapbare sidespejle | Tågelygter |
| El-ruder | Tonede ruder |
| Fjernb. centrallås | Træk |
| Fuldaut. klima | Udv. temp. måler |
| Håndfrit til mobil | USB A tilslutning |
| Højdejust. førersæde | USB tilslutning |
| Isofix |