Ford Fiesta1,0 SCTi 100 Titanium 5d
Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2014 |
| Kilometertal | 163.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,3 km/l |
| CO2 udledning | 99 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/150 nm |
| Acceleration | 12,2 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 900 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Ford Fiesta 1,0 100HK - Titanium - 1 Ejers!
Bemærk PAVA undervognsbehandlet fra ny.
Bilen er "NYSYNET" og "NYSERVICERET" hos Ford 01/2026!
Tandrem er skiftet i 2023 v. 150.000 km.
Fremhævede udstyr:
- Fartpilot
- Fuld automatisk klimaanlæg
- Sædevarme
- 15" alufælge
- Ambiente belysning
- Radio m. bluetooth og håndfri
- Regn- og lyssensor
- Multifunktionsrat i læder
- Elruder for
- LED kørelys
1 ejers bil, med en rigtig pæn servicehistorik ved Ford!
Tidligere undervognsbehandlet - Ønsker du at din nye bil får en ny undervognsbehandling, kan vi tilbyde dette fra kun 4.995,-
Mulighed for tilkøb af vinterhjul.
Ring gerne i forvejen på 41 41 01 51 / 41 41 01 52
Kørecomputer, multifunktionsrat, højdejust. forsæder, læderrat, ambiente belysning, bagagerumsdækken, stofindtræk, højdejust. førersæde, alufælge, 15" alufælge, el-sidespejle m/varme, led kørelys, tågelygter, el-sidespejle, aircondition, centrallås, udv. temp. måler, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, fartpilot, automatisk start/stop, sædevarme, el-ruder, musikstreaming via bluetooth, aux tilslutning, håndfrit til mobil, usb-a tilslutning, airbag, esp, regnsensor, automatisk lys, isofix, antispin - forbehold for tastefejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 165.402 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 954 kg |
| Bredde | 172 cm |
| Længde | 395 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 601 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 900 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 42 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 15 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Højdejust. forsæde |
| Alufælge | Isofix |
| Ambiente belysning | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
|---|---|
| Automatisk lys | LED Kørelys |
| Automatisk start/stop | Multifunktionsrat |
| AUX tilslutning | Musikstreaming via bluetooth |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| Centrallås | Sædebetræk, stof |
| El-ruder | Sædevarme |
| El-sidespejle | Stofindtræk |
| El-sidespejle m. varme | Tågelygter |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |