Ford Fiesta1,0 SCTi 100 Titanium 5d
Kontantpris
54.700 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2016 |
| Kilometertal | 130.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,3 km/l |
| CO2 udledning | 99 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/150 nm |
| Acceleration | 12,2 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 900 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Fiesta - Dæktrykovervågning, Fiesta - ESP inkl. bakkestart-assistance, Fiesta - Opvarmede forsæder, Fiesta - MyKey - indstilling af tophastighed og maksimal lydstyrke på audiosystemet, Fiesta - Håndbremsegreb i læder, Fiesta - 15" alufælge med 5x2 eger, Fiesta - Aircondition manuel, Fiesta - Læderrat, Fiesta - Front-, side- og gardinairbag samt knæairbag til fører, Fiesta - ABS-bremser med EBA-nødbremsefunktion, Fiesta - Indikator for deaktiveret passagerairbag, Fiesta - Karrosserifarvede dørhån, kørecomputer, helårshjul, aircondition, centrallås, fjernb. centrallås, sædevarme, el-ruder, cd/radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, isofix, airbag, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 171.400 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 954 kg |
| Bredde | 172 cm |
| Længde | 395 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 601 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 900 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 42 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| Airbags | Håndfrit til mobil |
| Aircondition | Helårshjul |
| Antispin | Isofix |
| CD/radio | Kørecomputer |
| Centrallås | Musikstreaming via bluetooth |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (bag) |
|---|---|
| El-ruder | Sædevarme |
| ESP / ESC |