Ford Fiesta1,0 SCTi 100 Titanium 5d
Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2013 |
| Kilometertal | 260.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,3 km/l |
| CO2 udledning | 99 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/150 nm |
| Acceleration | 12,2 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 900 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
Ford Fiesta 1,0 EcoBoost Titanium 100HK fra 2013
Bilen er udstyret med bla. LED Kørelys, Aircondition, Parkeringssensor bag og Start/Stop system
Bilen er udstyret med anhængertræk og må trække 900kg
Den er opgivet til at køre 23,3 km/l.og koster kun 460,- i halvårlig ejerafgift.
Kig forbi vores store indendørs udstilling eller kontakt os på 6138 4545.
Vi kan finansiere bilen fra 727,- pr. måned UDEN udbetaling og vi tager gerne din bil i bytte.
, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, led kørelys, træk, aircondition, centrallås, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, automatisk start/stop, håndfrit til mobil, usb-a tilslutning, aux tilslutning, musikstreaming via bluetooth, parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, isofix, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 165.402 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 954 kg |
| Bredde | 172 cm |
| Længde | 395 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 601 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 900 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 42 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Læderrat |
|---|---|
| Aircondition | LED Kørelys |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Automatisk start/stop | Musikstreaming via bluetooth |
| AUX tilslutning | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
| Centrallås | Sædevarme |
|---|---|
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Stofindtræk |
| El-ruder | Tågelygter |
| ESP / ESC | Træk |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Håndfrit til mobil | USB A tilslutning |
| Højdejust. førersæde | USB tilslutning |
| Isofix |