Ford Fiesta1,0 SCTi 100 Fun 5d
Kontantpris
74.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2017 |
| Kilometertal | 126.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,3 km/l |
| CO2 udledning | 99 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/150 nm |
| Acceleration | 12,2 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 900 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Uforskammet velholdt Fiesta. Superflot både inde og ude. Tandrem og vandpumpe mm udskiftet sept.25 (15.000 kr. på prof. værksted).
Specielt sædeindtræk, regnsensor, aut.nedbl.bakspejl, bluetooth, konsolboks,
kopholderre, ambientlight. Tågelygter. Vinterhjul medfølger. Gummimatter til bagagerum og gulv kan medfølge mod lille pristillæg.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 148.252 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 954 kg |
| Bredde | 172 cm |
| Længde | 395 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 601 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 900 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 42 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Aircondition | LED Kørelys |
| Alufælge | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Servo |
| El-ruder | Træk |
|---|---|
| Fartpilot |