Ford Fiesta1,0 EcoBoost Vignale 5d
Kontantpris
99.900 kr.Detaljer
| ModelĂĄr | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2018 |
| Kilometertal | 117.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,2 km/l |
| CO2 udledning | 104 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / ĂĄr |
| Ydelse | 140 hk/- |
| Acceleration | 9,0 sek. |
| Tophastighed | 202 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 900 kg |
| Farve | Brunmetal |
Beskrivelse
đźš— UDVALGT UDSTYR FRA BILEN
✅ Aut. nødbremse med fodgængergenkendelse
âś… Multifunktionsrat
✅ Klimaanlæg¨
âś… HĂĄndfri telefon
✅ Apple CarPlayTM og Android AutoTM (trådløs)
âś… Adaptiv Fartpilot
âś… Vognbaneassistent
âś… Panoramasoltag
✅ eCall – automatisk nødopkald
💡HOS OS KAN VI ALTID HJÆLPE DIG MED:
âś… Finansiering med & uden udbetaling
✅ Udvidet GoSafe købstryghed til alle biler
âś… Bilforsikring med fordelagtige vilkĂĄr og mulighed for mĂĄnedlig betaling
✅ 5 års garanti uden kilometerbegrænsning jf. Hyundais garantibestemmelser
âś… Attraktive serviceaftaler
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 197.797 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 303 liter |
| Vægt | 1.164 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 404 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 506 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 900 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 42 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Dæktryksmåler |
|---|---|
| 4x el-ruder | El-klapbare sidespejle m. varme |
| 6 airbags | ESP / ESC |
| 6 personers | Fjernb. centrallĂĄs |
| ABS-bremser | Fjernlysassistent |
| Adaptiv fartpilot | Isofix |
| Alufælge | Justerbar lændestøtte |
|---|---|
| Android auto | Læderrat |
| Antispin | Regnsensor |
| Apple carplay | Sædevarme |
| Aut. nedbl. bakspejl | Splitbagsæde |
| Auto. nødbremse | Udv. temp. måler |
| Automatisk lys | USB A tilslutning |
| Automatisk nødbremsesystem | USB tilslutning |
| AUX tilslutning | Varme i rat |
| Bakspejl m. nedbl. | Vognbaneassistent |
| CentrallĂĄs |