Ford Fiesta1,0 EcoBoost ST-Line 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2020 |
| Kilometertal | 121.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 18,2 km/l |
| CO2 udledning | 118 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 140 hk/180 nm |
| Acceleration | 9,0 sek. |
| Tophastighed | 202 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Rigtig pæn og velholdt Ford Fiesta ST-Line 140HK fra 2020
Helt klart bil der skal ses!
Bilen er udstyret med bla. Fartpilot, Rat m. varme, Isofix og Parkeringssensor i bag
Den er opgivet til at køre 23,4 km/l.og koster kun 800,- i halvårlig ejerafgift.
Kig forbi vores store indendørs udstilling eller kontakt os på 6138 4545.
Vi kan finansiere bilen fra 1.859,- pr. måned UDEN udbetaling og vi tager gerne din bil i bytte.
, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, alufælge, 17" alufælge, el-klapbare sidespejle, tågelygter, led kørelys, fuld led forlygter, mørktonede ruder i bag, varme i rat, aircondition, fuldaut. klima, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fartpilot, varme i forrude, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, isofix, airbag, esp, vognbaneassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 185.007 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 303 liter |
| Vægt | 1.190 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 407 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 485 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 42 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Læderrat |
|---|---|
| 4x el-ruder | LED Kørelys |
| ABS-bremser | Mørktonede ruder i bag |
| Airbags | Multifunktionsrat |
| Aircondition | Musikstreaming via bluetooth |
| Alufælge | Nøglefri adgang |
| Android auto | Nøglefri tænding |
|---|---|
| Antispin | Parkeringssensor (bag) |
| Apple carplay | Sædebetræk, stof |
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
| Bagagerumsdækken | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Stofindtræk |
| El-klapbare sidespejle | Tågelygter |
| ESP / ESC | Tonede ruder |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fuld LED forlygter | USB A tilslutning |
| Fuldaut. klima | USB tilslutning |
| Håndfrit til mobil | Varme i forrude |
| Højdejust. førersæde | Varme i rat |
| Isofix | Vognbaneassistent |