Ford Fiesta1,0 EcoBoost mHEV ST-Line 5d
Kontantpris
149.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2022 |
| Kilometertal | 44.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 19,6 km/l |
| CO2 udledning | 114 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.400 kr. / år |
| Ydelse | 125 hk/210 nm |
| Acceleration | 9,4 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
✅ Anhængertræk til 1.000kg med bremse
✅ Multifunktions læderrat
✅ Varme i forrude
✅ Fuldauto klimaanlæg
✅ Sædevarme
✅ Nøglefri åbning og start
✅ Touch skærm
✅ Bluetooth
✅ AppleCarplay & Android Auto
✅ Navigation
✅ P sensor for & bag
✅ 16” Alufælge med vinterdæk
✅ Elrudehejs for & bag
✅ El klapbare sidespejle
✅ Fartpilot
Vi tilbyder altid skarp finansiering gennem Jyske Finans & Santander - både med og uden udbetaling.
Få ekstra tryghed med i handlen – mulighed for tilkøb af udvidet garanti på alle vores biler – hør nærmere
Vi tager naturligvis Jeres nuværende bil i bytte.
Åbningstider i salgsafdeling
Alle hverdage fra kl. 9.00 – 17.30
Lørdag og søndag fra kl. 11.00 – 16.00
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 217.491 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 292 liter |
| Vægt | 1.136 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 408 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 554 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 42 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 4x el-ruder | Højdejust. forsæde |
| 6 airbags | Isofix |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Aftageligt træk | LED Kørelys |
| Alufælge | Mørk loftbeklædning |
| Android auto | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Anhængertræk, aftagl. | Musikstreaming via bluetooth |
| Antispin | Navigation |
| Apple carplay | Nøglefri adgang |
| Aut. nedbl. bakspejl | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| DAB radio | Skiltegenkendelse |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Splitbagsæde |
| El-sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | Varme i forrude |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |