Ford Fiesta1,0 80 Trend 5d
Kontantpris
59.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2016 |
| Kilometertal | 114.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,3 km/l |
| CO2 udledning | 99 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 80 hk/- |
| Acceleration | 13,3 sek. |
| Tophastighed | 175 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 650 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
1 ejer,,tidligere undervognsbehandlet,service ok, nysynet,kørecomputer, stofindtræk, kurvelys, fuldaut. klima, aircondition, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme, el-ruder, cd/radio, aux tilslutning, musikstreaming via bluetooth, regnsensor, alarm, esp, antispin, airbag..
STÅR UTROLIG PÆNT INDVENDIG SOM UDVENDIG!
SKAL SES OG PRØVES!
KØRER OG TRÆKKER FANTASTISK!
Der tages for behold for tastefejl på udstyret.
-- HTN BILER --
Køb, Salg, Bytte.
Vi har altid 30-40 biler på lager.
Kig forbi GAMMEL KØGE LANDEVEJ 384
Åbent alle dage 10:00 - 18:00
lørdag 10:00 - 17:00
søndag 10:00- 17:00
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 141.089 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 954 kg |
| Bredde | 172 cm |
| Længde | 395 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 576 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 650 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 42 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| Airbags | Fuldaut. klima |
| Aircondition | Kørecomputer |
| Alarm | Kurvelys |
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
| AUX tilslutning | Regnsensor |
| CD/radio | Sædebetræk, stof |
|---|---|
| El-ruder | Sædevarme |
| ESP / ESC | Stofindtræk |
| Fartpilot |