Ford Explorer77 Premium Extended Range 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2024 |
| Kilometertal | 18.700 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 572 km |
| Batterikapacitet | 76,6 kWh |
| Energiforbrug | 147 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/545 nm |
| Acceleration | 6,4 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
HIGHLIGHTS..... NY pris kr. 339.000,- / Spar kr. 49.000,- i forhold til ny ✅ 572 km WLTP rækkevidde ✅ Fuld sikkerheds pkk (BLIS, bremse og vognbane ass) ✅ Svingbart træk ✅ LED lys for/bag ✅ Adap fartpilot ✅ Sæde og ratvarme ✅ Varmepumpe ✅ El bagklap med kicksensor, Garanti: *️⃣ Batteri og højspændingskomponenter 8 år / 160.000 km *️⃣ Gældende fra 1. reg. dato *️⃣ Mulighed for at tegne ekstra garanti
læderrat, el indst. førersæde m. memory, 20" alufælge, el indst. førersæde, kunstlæderindtræk, bagagerumsdækken, fuld led forlygter, svingbart træk (elektrisk), tågelygter, el-sidespejle, automatgear, 2 zone klima, varme i rat, nøglefri tænding, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot, sædevarme, el betjent bagklap, udv. temp. måler, 4x el-ruder, varmepumpe, dab+ radio, musikstreaming via bluetooth, navigation, apple carplay, håndfrit til mobil, blindvinkelsassistent, esp, intelligent hastighedsassistent, træthedsregistrering, alarm
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 355.524 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 450 liter |
| Vægt | 1.990 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 447 cm |
|---|---|
| Højde | 164 cm |
| Lasteevne | 685 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Intelligent hastighedsassistent |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Adaptiv fartpilot | Kunstlæder |
| Alarm | Kunstlæderindtræk |
| Alufælge | Læderrat |
|---|---|
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
| Apple carplay | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri adgang |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri tænding |
| Blindvinkelassistent | Sædevarme |
| DAB+ Radio | Svingbart træk (elektrisk) |
| El betjent bagklap | Tågelygter |
| El indst. førersæde | Træthedsregistrering |
| El indst. førersæde m. memory | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle | Varme i rat |
| Elsæder | Varmepumpe |
| ESP / ESC |