Ford Capri77 Premium Extended Range 5d
Kontantpris
299.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2024 |
| Kilometertal | 2.300 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 598 km |
| Batterikapacitet | 76,6 kWh |
| Energiforbrug | 146 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/545 nm |
| Acceleration | 6,4 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
Bemærk !! fabriksgaranti på denne bil er 4 år / 100.000km
Rækkevidde: Op til 598 km. Ladetid 10-80%: 28 min.
Elektrisk svingbart træk kan tilkøbes for 14.995kr
UDSTYR:
Førerassistancepakke:
Head-up display, semi-automatisk parkeringssystem, lane centering
m/assisteret vognbaneskift, 360 graders kamera.
B&O Premium audiosystem m. 10 højttalere inkl. subwoofer og soundbar Adaptive Matrix LED forlygter
Blind Spot information System med Rear Cross Traffic alert m. nødbremse
Nøglefri adgang og start
12-vejs El-justerbart førersæde m. memory & Lændemassage
Opvarmede forsæder & Rat
20" alufælge
Sædeindtræk i kunstlæder
Trådløs Apple CarPlay/Andrioid Auto & Trådløs mobilopladning
7 højttalere inkl. soundbar,
Bilen er importeret
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 355.510 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 572 liter |
| Vægt | 2.098 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 463 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 587 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatgear |
|---|