Ford Capri77 Premium Extended Range 5d
Kontantpris
324.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2025 |
| Kilometertal | 100 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 598 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 140 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 135 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/545 nm |
| Acceleration | 6,4 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Rødmetal |
Beskrivelse
BEMÆRK PRIS & UDSTYR - NYPRIS I DK KR. 387.357- - 2025 FORD CAPRI PREMIUM EXTENDED RANGE 286HK - FORD FABRIKSGARANTI 4ÅR/KM 100.000 - ORIGINALT SVINGBART -ANHÆNGERTRÆK - PANORAMAGLASTAG - ADAPTIV FARTPILOT - HUD HEAD-UP DISPLAY - KOMFORTPAKKE - AVESIVE STEERING ASSIST - BLINDVINKEL ASSISTENT - LANE ASSISTENT - SKILTEGENKENDELSE - CROSS TRAFFIC BRAKE ASSIST - 360' KAMERA - EVASIVE STEERING - ELEKTRISKE FORSÆDER MED MASSAGE OG MEMORY - AGR ERGONOMISKE SÆDER SUND RYG - MATRIX LED FORLYGTER - 360' KAMERA - ELEKTRISK BAGKLAP MED FODSENSOR - FORD KEYLESS SYTEM - VARMEPUMPE - 20 ´"ALUFÆLGE - VARME I AT & SÆDER - AUTOMATISK PARKERING - TRÅDLØS OPLADNING ETC
-
- RÆKKEVIDDE KM 627
-
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 355.510 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 572 liter |
| Vægt | 2.098 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 463 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 587 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatgear |
|---|